Edukacja

Tropem Bobra_1Przez cały październik - 50 grup szkolnych - prawdziwych twardzieli, przedzierało się przez trzciny i chaszcze północnej części Jeziorka Czerniakowskiego w poszukiwaniu śladów żerowania bobrów.

Wycieczki realizowane były ze środków Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Mokotów "Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego" przez Fundację Ja Wisła.

fot. Małgorzata Plater

Wycieczki maluchów_13Codziennie można spotkać wycieczki maluchów jak śmigają wokół południowej części Jeziorka. Dzielne krasnale poznają historię, zwierzęta i rośliny żyjące nad Jeziorkiem, a potem uczą się wyplatać z wikliny domki dla wiewiórek. Paluszki czasami marzną, ale humory dopisują <3

Projekt finansowany jest przez Biuro Ochrony Środowiska.

Na Jeziorku Czerniakowskim tłoczno_9Na Jeziorku Czerniakowskim tłoczno od rana. Jeśli tylko nie pada - pływamy i lekcje o przyrodzie na łódkach dla szkół prowadzi Przemek Pasek z ornitologami. Dzieje się !

Zajęcia finansowane są w ramach Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy
Mokotów 2017.

zdjęcia: Aleksandra Rózga

Kto bezpiecznie pływa po Jeziorku Czerniakowskim_1Melduję że we wrześniu zrealizowaliśmy 55 rejsów edukacyjnych. 1200 dzieci przeszło wyszkolenie szalupowe, poznając tajemnice Jeziorka Czerniakowskiego. Najmłodsze w wieku 6 lat. Dla większości uczniów był to pierwszy, lub początkowy kontakt z wodą/łódką. Dla większości nauczycielek były to pierwsze zajęcia na wodzie/łódce z klasą. Wielu uczestników deklarowało że boją się wody i nie umieją, nie dadzą rady wiosłować. Uczestnicząc w zajęciach przeszli cudowną metamorfozę: od szczura lądowego do młodszego marynarza. Dla wszystkich odkryciem było istnienie tak wspaniałego akwenu jakim jest Jeziorko Czerniakowskie.

Ruszają bezpłatne wyprawy przyrodnicze nad Jeziorkiem Czerniakowskim_1Fundacja Ja Wisła zaprasza klasy szkolne, a także seniorów, na bezpłatne spacery lub rejsy łódkami wiosłowymi po Jeziorku Czerniakowskim.

Hej ho, hej ho, na wycieczkę by się szło_1Zapraszam w piątek 10 czerwca o godzinie 17 na wycieczkę nad Jeziorko Czernikowskie, (zbiórka przy plaży przy ul. Jeziornej) pójdziemy zobaczyć czy służby Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów radzą sobie z opróżnianiem wiklinowych koszy na śmieci. Faktycznie nie jest łatwo je znaleźć, bo porosły i trzeba będzie chyba ogłowić na wiosnę ;-)

Przemek Pasek

Sianko dla bobrów_1Ostatnia i wyjątkowa okazja wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce nad Jeziorko Czerniakowskie. Podczas wycieczki dokarmiamy bobry! Wycieczki odbywają się do końca grudnia.

Przemek Pasek

Piękna jesienna aura_5Piękna jesienna aura zachęca do wycieczek nad Jeziorko.
Do końca roku można wziąć udział w bezpłatnych terenowych zajęciach edukacyjnych tropem dzika i bobra.
Do wszystko dzieje się w ramach Budżetu Partycypacyjnego dzielnicy Mokotów m. st.Warszawy

Marynarka Czerniakowska_1Korzystając z uroków pięknej jesieni zapraszamy na bezpłatne rejsy łódkami i wycieczki nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

Projekt realizuje Fundacja Ja Wisła ze środków Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Mokotów M. ST. Warszawy.

Przemek Pasek